Geenivaramu kirjeldab 100 00 uue geenidoonori kogumise projekti senist kulgu järgmiselt.

Esimesed vereproovid võeti geenidoonoritelt 2. aprillil 2018. Projekti algus oli väga tormiline ning maikuu alguseks oli digitaalse nõusoleku andnud ligi 37 000 inimest, vereproovi andjaid oli üle 11 000. Edasi on kogumine toimunud ootuspäraselt. Juulis-augustis on liitujaid olnud veidi vähem, seda ilmselt käesoleva aasta imeilusate suveilmade tõttu. Sügisel on geenidoonoriks soovijate arv jälle jõudsalt kasvanud ning 23.09.2018 seisuga on nõusoleku andnuid ligi 59 000 ning vereproovi on käinud andmas üle 42 700 eestimaalase.

Geenidoonorite kogumine partnerite ja kuude kaupa.

Alates septembrist on meil kaks suuremat uudist. Vastu tulles paljude geenidoonorite soovile ja partnerite poolt tehtud ettepanekutele on kasutusele võetud paberil nõusoleku vorm. Kõikide partneritega pole veel jõutud vajalike lepingumuudatusteni, kuid kindlasti juhtub see lähiajal.

Teise meetmena püüame teha inimestele vereproovi loovutamise mugavamaks ja tulla inimestele n.ö. lähemale. Selleks korraldab geenivaramu koostöös SYNLABi ja Apotheka apteekidega kogumispäevi, mis võimaldab soovijatel anda vereproov õhtustel aegadel ning isegi laupäeval. Geenivaramu kogumispäevade tulemusi kajastab osaliselt graafikul tulp „EGV“.

Rohkem infot www.geenidoonor.ee.