Kliiniliste uuringute keskus teavitab, et 21. septembril 2020 toimub veebi vahendusel Euroopa Teadusnõukogu (European Research Council, ERC) alustava teadlase grandi taotlejate mentorluse üritus. Üritus toimub inglise keeles ja on korraldatud Young Academy of Europe (YAE) poolt. Ürituse hommikul saadetakse registreeritud osalejatele e-posti teel veebilink.
Täpsem teave, ajakava ja registreerimine. Registreerimise tähtaeg on 20.09.2020 23:59 CET.

Samuti soovitab Kliiniliste uuringute keskus osaleda ETAGi veebinaril 07. oktoobril kell 14-16, kus annab Kristin Kraav (ERC konsultant) ülevaate ERC põhilistest granditüüpidest ja 2021. a taotlusvooru tingimustest. Osalemiseks on vajalik registreerimine.

ERC grantide puhul on mõeldud kõigile: alustades hiljuti doktorikraadi kaitsnutest (2-7 aastat kaitsmisest möödas, starting grant) kuni pikaajalise kogemusega teadlasteni (consolidator grant ja advanced grant).

Keskus soovitab tutvuda ka TÜ grandisobitustarkvara ERC lisarakendusega, mille eesmärk on parandada töötajate teadmisi ERC granditüüpidest, paneelidest ja nende sobivusest bibliomeetriliste näitajate põhjal. Samuti peaks rakendus motiveerima teadlasi rohkem grante taotlema, kui statistika näitab, et teadlasel on selleks piisavalt head bibliomeetrilised näitajad.