8-9. oktoobril toimub Helsingis 3. Põhjamaade Pediaatria konverents (3rd Nordic Conference on Paediatric Medicines), mille eesmärgiks on käsitleda ideid ja lahendusi lastele mõeldud ravimite väljatöötamiseks ning pediaatriliste kliiniliste uuringute teabe ajakohastamiseks.
Programm
Registreerimine

Euroopa laste tervise parandamise eesmärgil jõustus 2007 aastal Euroopa Liidu pediaatrias kasutatav määrus (EC 1901/2006), mis näeb ette suurendada lastele mõeldud ravimite uurimist ja autoriseerimist ning lastele mõeldud ravimite kohta käiva informatsiooni täiustamist.

Alates 2013. aastast on Põhjamaade pediaatrilistes kliinilistes uuringutes täiustunud koostöö Soome ravimitööstuse ja akadeemilist poolt esindava pediaatriliste ravimite uurijate võrgustiku – FinPedMed- vahel.

Konverentsil osaleb delegatsioon Tartu Ülikoolist ja Tartu Ülikooli Kliinikumist – Eesti Lasteuuringute Võrgustiku esindajad Jana Lass, Piia Jõgi, Heli Rajasaar, Hanna Helena Pärn, Birgit Kiilaspää, Mari Laan; Kliiniliste uuringute keskuse tegevjuht ja Kliinikumi kliiniliste teadusuuringute koordinaator dr Katrin Kaarna ning Tallinna Lastehaiglast dr Kristi Lepik.